4

3

Партій багато -

Батьківщина одна

5

БЮДЖЕТ ВІД «БАТЬКІВЩИНИ»:

ОСВІТА, ЗДОРОВ'Я, ДОБРОБУТ!


Довгоочікувана подія сталася

15 листопада 2001 року Верховна Рада України 274 голосами ухвалила у першому читанні Державний бюджет на наступний рік. Процес ухвалення головного фінансового документу держави, окрім іншого, став і справжнім політичним бенефісом голови профільного комітету парламенту, лідера фракції «Батьківщина» Олександра Турчинова -- автора «Народного бюджету», як його назвали мас-медіа.

Саме він майстерно використав суперечності, що склалися в Раді між провладними і опозиційними групами впливу, і на цій хвилі зумів переконати колег-антагоністів у доцільності підтримки соціальних пропозицій комітету.

Його аргументи виявилися настільки переконливими, що на захист проекту виступили навіть окремі урядовці, всупереч попередженням президента Кучми «не голосувати за бюджет Турчинова». Логічно жорстка й послідовно безкомпромісна позиція щодо стратегічних параметрів бюджету змусила Кабінет міністрів погодитися з ініціативами комітету. В результаті Україна замість «бюджету виживання» може отримати «Бюджет Життя».

Тож, саме завдяки цьому вже наступного року додатково отримають:

1 000 000 000 гривень вчителі та науковці (освітня галузь)

800 000 000 гривень лікарі (система охорони здоров'я)

1 500 000 000 гривень регіони (фінансування соціальних питань з місцевих бюджетів)

1 600 000 000 гривень шахтарі (вуглевидобувна галузь)

1 100 000 000 гривень ошукані вкладники (для погашення заборгованості за вкладами громадян в Ощадбанку колишнього СРСР)

320 000 000 гривеньчорнобильці (компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС)

100 000 000 гривеньфінансування закладів культури

60 000 000 гривеньфінансування будівництва житла для молоді

Народ висловився -- за!

Близько 5 тисяч жителів столиці та інших міст України, які прибули під стіни українського парламенту з ініціативи Незалежної профспілки гірників України та Конфедерації вільних профспілок, підтримали Народний бюджет-2002.

Присутні на імпровізованому мітингу на площі перед Верховною Радою виступили на підтримку голови бюджетного комітету Олександра Турчинова, якого кримінально-олігархічні групи парламенту намагалися усунути з посади, й беззастережно схвалили соціальні ініціативи профільного комітету.

Голова НПГУ Михайло Волинець зазначив, що нині лише пропозиції бюджетного комітету парламенту враховують реалії, що склалися, зокрема, у вуглевидобувній галузі, і лише їх реалізація дасть змогу шахтарям та їхнім родинам отримати впевненість у завтрашньому дні.

Акцію протесту спробам заблокувати схвалення Народного бюджету підтримали політичні сили, що входять до єдиного опозиційного блоку України -- блоку Юлії Тимошенко.

Опитування
Чи вважаєте Ви, що прийнятя Верховною Радою Земельного кодексу справді допоможе Україні вирішити проблеми власності на землю?

Так
Ні
Важко відповісти

š