Про це свідчать результати соціологічного опитування, які сьогодні оприлюднив Інститут Політики. Отже, якби вибори відбулися зараз, 19% від тих, хто визначився, проголосували б за комуністів. На другому місці - Партія зелених. Подіями навколо Юлії Тимошенко та відставки уряду Ющенка політологи пояснують значне зростання рейтингу партії "Батьківщина" - за неї проголосувало б 7%. По 5 відсотків отримали Реформи і Порядок, НДП, Рух Удовенка, соціал- демократи об'єднані та соціалісти. Таким чином, згідно з цим опитуванням, до парламенту за умови збереження 4-відсоткового бар'єру пробилися б 9 партій. Соціологи також цікавились рекомендаціями, які у світлі останніх подій навколо касетної справи та антипрезидентської акції дав би народ Президенту, парламенту та опозиції. Лише кожний п'ятий українець переконаний, що Президент має залишитися на посаді, 28% порадили б йому скласти повноваження самостійно, зробити це в інші передбачені законом способи - процедуру імпічменту, референдум або дострокові вибори пропонують разом 26%, і ще 26 - не змогли відповісти на це питання.

Якби вибори до Верховної Ради відбулися наступної неділі, за яку партію Ви голосували б?

1. КПУ - 19%
2. Партія зелених - 8%
3. Батьківщина - 7%
4. ПСПУ - 6%
5. Реформи і порядок - 5%
6. НДП -- 5%
7. Народний рух України - 5%
8. СДПУ(о) - 5%
9. СПУ - 5%


Як у світлі останніх подій ("касетна справа", антипрезидентська акція) повинні поводитися Президент, Верховна Рада та опозиція?


28% - Президент самостійно йде у відставку
26% - Важко відповісти
20% - Президент і далі виконує свої обов'язки
11% - Відбувається референдум щодо необхідності дострокових виборів Президента
9% - Верховна Рада ініціює процедуру відставки Президента
6% - Верховна Рада та опозиція домагаються проведення дострокових виборів Президента

4

3

Партій багато -

Батьківщина одна

Майже за рік до парламентських виборів 56% населення України визначилось із тим, за яку із партій голосуватиме

5

š

Украинская баннерная сеть

Опитування
Чи вважаєте Ви, що прийнятя Верховною Радою Земельного кодексу справді допоможе Україні вирішити проблеми власності на землю?

Так
Ні
Важко відповісти